Galatasaray’ın Forvet Mevzusu

Uzun süredir (yaklaşık bir aydır) yazmıyorum. Yazmamamın ardında büyük sebepler var, bunlardan birisi futbolun artık sahada oynanmıyor olması. Nedir durum Galatasaray’ın başına gelenler mi? Bence bu değil bu konuda çok daha farklı bir konumda değerlendirilmesi lazım. Özellikle Ankara’da suni çim sahada oynanan o Keçiören Gücü maçı ardından gerçekten tüpçü olarak adlandırılan kişinin yaptıklarına artık bir mana yüklememeye başladım. Sanırım sıkıcı bir konu neyse atlıyorum.

Asıl konuya gelelim, sezon başı çok büyük bir hata yapıp Eren Derdiyok’a güvenip as bir forvet transfer etmeyen Galatasaray ligde inanılmaz bir düşüş yaşadı. Son sekiz maçta bir galibiyet her alanda Galatasaray’ı dışarıda bıraktı. Hem şampiyonlar ligi gitti, hem de uefa ligi de gidebilir. Ligde inanılmaz bir gerileme oldu, 4. sıraya düştü. Türkiye kupasında çok güçsüz rakip karşısında gençlerin tutuk futbolu vardı.

Peki iki lafından birisi Ocak ayında sorunu çözeceğiz olan Galatasaray yönetimi gerçekten bunu ciddiye alıyor mu? Hiç sanmıyorum.

Transferde ilk hedef Akhisar’da kadro dışı kalan ve istenmeyen adam ilan edilen Seleznov. gerçekten faydalı olur mu evet bu yoklukta olacaktır. 6 aylık bir sözleşme sonrası futbolu bırakır gibime geliyor. Adam 34 olacak çünkü.

Peki ikinci isim? Badji isimli bir futbolcu geçti İstanbul’a falan geldi. Sanırım razı edemediler. Ya da şartlar oluşmadı.

3. isim ise ikinci ligde oynayan Wilfred Bony, bu isimi bize kiralarlar mı  tabiki de evet. Fakat ücretsiz olur mu tabiki de hayır.

Maicon transferine göre şekillenecek olan transferde bazı ciddi sıkıntılar da var bunlardan birisi Suudilerin geri adım atması. Böyle bir durum olursa Galatasaray sadece Seleznov’u alabilir. Onu da Muğdat’ı vererek. Yani iki forvet almak yerine bir forvet verip bir forvet alarak. Yani 0 transfer ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir