Galatasaray Ocak Ayında Transferi Ne Yapacak?

Bildiğimiz üzere sezon açılışından kısa bir süre önce Gomis’i sattıktan sonra yerine bir transfer yapmayan Galatasaray, ligde özellikle son haftalarda gol yollarında büyük problemler yaşıyor.

Gomis’i satmadan önce 2 forvet alacağız diyen yönetim Gomis’i sattıktan sonra eldeki Eren ve Muğdat’a güvenip transfer yapmayınca büyük sıkıntıların önünü açtı. Lig yarışında bu hafta Malatya’ya 2-0 yenilen Galatasaray liderliği elinin tersi ile itti.

Peki bundan sonra ne olacak? Muğdat ve Eren’i yetersiz gören ve her maç sonrası Ocak ayı transfer dönemini işaret eden yönetim, bazı isimlerle görüşme halinde olduğu herkes tarafından biliniyor. Fakat burada asıl problem tekrar incelemeye girdiği UEFA’nın ne diyeceği… Galatasaray’a getirilen kısıtlama ile sattığı kadar alması gereken Galatasaray’ın şu an transfermarkt verilerine göre 700 bin euroluk bir bütçesi var. Devre arasında birilerini göndermeden herhangi bir forvet transferi mümkün görülmüyor.

Transferin son saatlerinde Başkan ve bazı isimlerin 2-3 milyon euro bütçemiz var mantığı ile hareket ettiği aslında bunun yanlış hesaplama olduğu daha sonra görevden alınan Sedef Hacısalihoğlu’nun asında bu sebepten görevden alındığı herkes biliyor.

Başka bir ifade ile Galatasaray, cezanın kıyısından döndü diyebiliriz. Peki Ocak için ne olacak? Transfer olacak mı? Sanırım bunun cevabı Maicon’a gelen teklifte gizli, göreceğiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir